Kodulehe iseseisev optimeerimine

Kodulehe iseseisva optimeerimise teostamiseks on terve rida lihtsaid põhimõtteid, millega arvestada. Tähtsaim põhimõte kodulehtede järjestamisel otsingumootorites on kodulehe vastavus otsitavale sõnale. Otsingumootorid arvestavad ka üldiste parameetritega: kui kaua on koduleht internetis olnud, kui värske sisuga ja kui regulaarselt uut infot sisestatakse, välised viitamised teistelt kodulehtedelt.

Iseseisvaks optimeerimiseks vajalikud toimingud:

Kaardistada märksõnad, millega kliendid Teie kodulehele jõudma peaksid. Märksõnade selekteerimiseks soovitame kasutada Google märksõna tööriista, millega on võimalik kontrollida just Teid huvituva sihtturu märksõnade otsingumahte. Näiteks kui Teie restoran asub Tartus, siis tasuks võtmesõnana kodulehe sisutekstides sihtida sõnaühendit „restoran Tartus”, kuna ainult „restoran” sõna pole nii efektiivne, sest restorane on Eestis palju ja seega on esilepääsemine otsingumootorites oluliselt keerulisem.

Kui märksõnad on valitud, siis võiks koostada pingerea ja kasutage kodulehel umbes kolme kõige olulisemat sõna või sõnaühendit. Oluline on märksõnade esinemissagedus kodulehel. Mida sagedamini esinevad olulisemad märksõnad ja nende sõnaühendid kodulehe sisutekstides, lehe pealkirjades ja kirjelduses, seda parema tulemuse otsingumootorites saab. Võtmesõnad peavad kindlasti sisalduma lehekülgede ja linkide pealkirjades, mida jägivad erilise hoolega otsingurobotid. Igal lehel on ainulaadne pealkiri (Title), mida kuvatakse baruseri päiseribal ning kirjeldus (meta description), millest moodustub otsingumootorites kodulehte kirjeldav tekst. Kodulehe alamlehe pealkiri võiks olla vahemikus 50-70 tähemärki ja kirjeldus 140-155 tähemärki.

Võtmesõnade suur sagedustihedus kodulehe sisutekstides aitab kaasa parematele positsioonidele otsingutulemustes. Olulise otsingusõna sagedustihedus alamlehel ei tohiks olla suurem, kui 7% ning mitte alla 3%, võrreldes teiste esindatud sõnadega. Tee kodulehe aadressid (URL) otsingumootorisõbralikeks, et tekiks külastajal selge ülevaade alamlehe sisust – nt www.kodulehe-tegemenine.eu/kodulehe-optimeerimine-seo/. Kasuks tuleb ka kodulehe aadressis omada populaarset ja tegevusalasse haakuvat märksõna, mis võib kuni 30% tõsta positsiooni otsingutulemustes. Rõhutage võtmesõnupaigutades need pealkirja tag’de vahele (h1, h2, h3…). Markeerida tasub üksikuid võtmesõnu ja sõnaühendeid (pealkirjana) mitte lauseid ja tekstilõike, mis võivad jätta otsingumootoritele “späm” mulje ja nendega ei arvestata.

Kasuks tulevad ka välised sissetulevad lingid sarnase tegevusalaga kodulehtedelt, foorumistest ja mujalt, et suurendada teemakohast liiklust Teie kodulehel ja anda märku otsingumootoritele, et Teie koduleht on regulaarselt aktiivne.

    Saada meile oma küsimus või hinnapäring

    * märgitud väljad on kohustuslikud!

    Nimi / Ettevõte

    E-mail *

    Teema

    Lisainfo *

    Telefon / Skype

    captcha